Kapat

Acer Predator X27 İnceleme

Anasayfa
İnceleme Acer Predator X27 İnceleme
Acer Predator X27 İnceleme
Mert GÖKTAŞ - mert@teknohashtag.com

Acer markası yeni tasarladığı modellerini bu yılda bizlerle bir araya getiriyor. Acer 2019 yılında çok daha yenilikçi ve etkileyici bir modelle karşımıza çıkmayı başardı. Bu yazımızda yeni ürün Acer X27 incelemesi hakkında detayları sunacağız. Acer X27 4K çözünürlükte 144Hz değerini görebilmeyi başaran dünyanın ilk monitörü olarak yer alıyor. Ürünün özellikleri ise saymakla bitmiyor. Unutulmaması gereken konu ise Acer X27’den istediğiniz verim alabilmek için oldukça güçlü bir oyuncu bilgisayarı kullanmanız gerektiğidir.

Acer Predator X27 Özellikleri

Acer X27 flat bir monitör tasarımı ile 27 inç boyutunda kullanıcılara sunuyor. 4K çözünürlükteki Acer X27 4ms gecikme değerinde bulunan IPS panelle bizleri karşılıyor. Monitörün overclock ile beraber 144Hz’e çıkmayı başaran 120Hz doğal yenileme hızı bulunuyor. Nvidia G-SYNC ile beraber HDR desteği de bizlerle bir arayan Acer X27 ayrıca Quantum Dots teknolojisinden yararlanıyor. Acer X27 monitör 384 aydınlatma bölgesi ile dünyada DisplayHDR 1000 sertifikasını kazanmayı başaran monitörlerden bir tanesidir.

Quantum Dots teknolojisi LCD’ler üzerinde renklerin canlılığını azaltan temel sıkıntıları ortadan kaldırabiliyor. Böylece renk konusunda hem canlı hem de doğruluğu artırılmış paletleri bizlere sunabiliyor.

Etkileyici Tasarım

Acer X27 kutusu içerisinde neredeyse montajı yapılmış şekilde çıkıyor. Kutudan çıkardığınız zaman takacağınız şeyler ise duvara montaj aparatı ve monitör gölgelikleridir. Bu gölgelikler opsiyonel olarak kullanılsa da işini son derece iyi yapıyor. Bununla beraber monitörün tasarımını ilginç hale getirmeyi başarabiliyor. Monitör 6.5 kilo ağırlığında bulunuyor. Acer X27 son derece iyi dengelenmiş ters V şeklinde bir ayaklıkla satılıyor. Yüksekliği kolayca ayarlanan ayaklık sağa sola 30 derece kadar çevrilebilme özelliğine sahip. OSD panel de son derece hızlı ve joystick ile kolayca kullanılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir