Kapat

Anime-Dövüş Oyunu: Jump Force

Anasayfa
Oyun Anime-Dövüş Oyunu: Jump Force
Anime-Dövüş Oyunu: Jump Force
Mert GÖKTAŞ - mert@teknohashtag.com

Her ne kadar hakkında kötü yorumlar olsa da gaye zevkli bir oyun ile karşımıza çıkıyor Jump Force. Oyunun törpülenmesi gereken yerleri olsa da saatlerce başında durabileceğiniz bir oyun.

Japon gençlik dergisi Shonen Jump’un yayınladığı eserlerin hepsini birleştirmek sonuna birilerinin aklına gelmiş olacak ki Jump Force oyun sahnesine çıktı. İçerisinde birçok anime ve manga karakterini barındırmakta ve böylece Dragon Ball ve One Pieces gibi eserlerin hepsini bir arada sunmakta.

Oyunda Jump, boyutları kapsamaktadır. Kötü karakter Frieza, New York’u işgal ederek başladığı kaos serüvenine bu boyutlar sayesinde dünyanın çeşitli yerlerinde devam etmektedir. Goku, Frieza ile karşılaşır ve onunla savaşır ancak ağır yaralanır. Normal bir vatandaş olan Goku’nun yardımına Trunks koşar. Trunks, sahip olduğu iler teknoloji bir küp sayesinde Goku’yu bir savaşçı olarak yeniden donatır. Yeni dövüşçünün boyunu, görünüşünü istediğimiz gibi belirleyebilmekteyiz.

İki savaşçı, J-Force adı verilen ve işgallere karşı savaşmakta olan merkeze giderler ve burada bulunan üç ekip tanıtılır. Goku’nun alfa, Luffy’nin beta ve Naruto’nun gama takımı. Burada farklı gibi görünse de üç ekibin görevi de Frieza’nın kargaşa imparatorluğu kurmasını engellemektir.

Oyunun online ve offline olarak oynanması mümkün. Alışveriş yapabileceğiniz ve yeni aksesuar ve silahlar alabileceğiniz bir market de oyunun içerisinde yer almakta. Yendiğiniz oyuncunun güçlerini de alarak güçlenebilir ve kıyafetleri ile daha karizmatik görünebilirsiniz.

Senaryo olarak klasik dövüş oyunlarından farklı bir şey sunmasa da dövüşler gayet eğlenceli bir hal almakta. İyilerle kötülerin mücadelesi şeklinde geçen oyun bazıları için bağımlılık yapabilmekte. Dövüşler tek ekranda ve her zaman üçe üç şeklinde. Ancak dikkat etmeniz gereken tek bir canınızın olduğu. Yani üç oyuncunuz için farklı can çubuğu bulunmamakta. Bu nedenle kombolarınızı ve kimi seçeceğinizi iyi düşünmeniz gerekmekte.

Jump Force, yüz çizimlerinde çok başarılı bir görüntü sergilemiyor. Kimin konuştuğu bile bazen belli olmasa da teknik olarak herhangi bir sıkıntı vermemekte. Arkadaş ortamında iyi vakit geçirebileceğiniz şahane bir anime-dövüş oyunu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir