Kapat

Asus ZenBook 3 İncelemesi

Anasayfa
İnceleme Asus ZenBook 3 İncelemesi
Asus ZenBook 3 İncelemesi
Çağdaş KIRIM - cagdas@teknohashtag.com

Ultrabook segmentindeki dizüstü bilgisayarlar her geçen gün daha da güçlenirken Asus ZenBook 3 modeli de bu kapsamda çıtayı daha da yükseltiyor. Asus ZenBook 3, ince ve hafif ultrabook‘larda görülen pil ömrü sorunu ve usb girişli sorunlardan kurtulamazken müthiş tasarımı ve görselliği kendine hayran bırakıyor.

11 mm gibi ultra bir inceliğe sahip olan Asus ZenBook 3, 1 kilodan daha az olan ağırlığıyla oldukça şaşırtıyor. MacBook ile son derece benzeşen tasarım ve ağırlığı yarı metal kasası ve sağ yan kısımdaki tek bir USB-C girişi ile ayrıca bir de 3,5mm’lik ses jak girişi yer alıyor. Dokunmatik farenin yanında bir parmak izi okuyucusu ve biyometrik tarayıcı ile Windows Hello sayesinde bilgisayarın kilidini güvenli ve hızlı bir şekilde açabiliyorsunuz. Asus ZenBook 3, Apple’ın Butterfly klavyelerini bilenler için benzer bir tasarımı açıkça bu modeliyle sunuyor. Intel’in 7. nesil güçlü ve hızlı Kaby Lake i7 işlemcisinden güç alan ZenBook 3, çoklu görevler ve pek çok sekme ya da uygulamalar arasında işlem yaparken dahi herhangi bir hissedilir yavaşlama yaşatmıyor. Asus ZenBook 3 bünyesinde dört adet Harman Kardon hoparlör sunarken çok yüksek sesli denmese de başlıca müzik dinlemek ve YouTube videoları gibi işlemler için yeterli oluyor.

MacBook ile benzeşen tasarım ve donanım özellikleri ile gelen Asus ZenBook 3, her işinizi yapabilen ultrabook dizüstü piyasasında çok ciddi bir rekabet gücüyle öne çıkıyor. UltraHD ekranı, parlaklığı ve ağırlığının hafif olması da dikkat çekerken yüksek performans gücü ile de beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Teknik özellikler
İşlemci: 2,7GHz Intel Core i7-7500U
Ekran: 12,5-inç FHD
Grafik: Intel HD Graphics 620
Bellek: 16GB SDRAM
Depolama: 512GB SSD (PCIe Gen 3×4, NVMe)
Girişler: 1x USB 3.1 Type-C, 1 x kombine ses cakı
Bağlantı: 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1
Ağırlık: 910 gram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir