Kapat

Büyük Şehirlerde En Çok Hangi Oyunların Oynandığı Belli Oldu

Anasayfa
Oyun Büyük Şehirlerde En Çok Hangi Oyunların Oynandığı Belli Oldu
Büyük Şehirlerde En Çok Hangi Oyunların Oynandığı Belli Oldu
Mert GÖKTAŞ - mert@teknohashtag.com

Günümüz oyunları Her yaş kategorisinde hitap eden unlar olarak öne çıkıyor. İstanbul İzmir ve Ankara’da en çok hangi oyunların oynandığı belli oldu. Türkiye’nin en büyük şehrinde İstanbul’da PUBG Mobile oynarken İzmir’de League of Legends Ankara’da ise Metin2 en popüler oyun olarak karşımıza çıkıyor.

 Ayrıca Wolfteam ve Zula’nın da önemli bir oyuncu kitlesi var 16 milyonluk İstanbul’da günümüzde oynanan en popüler oyunlar arasında PUBG mobil yer alıyor. İzmir’de ise League of Legends Ankara’da ise Metin2 halen de popüler olmayı başarıyor. Özellikle Ankara’da metin2’nin son derece popüler olması şaşırtıcı bir durum.

 Ayrıca Metin2 oynayanların yaş grubunun 20 ve üzerinde olması da ortaya çıkan farklı bir tabloyu bizlere sunuyor. 15 yıl önce yayınlanan Metin2 oyuncu kitlesi halen daha bu oyunu severek oynamaya devam ediyor. Metin2 topluluğunun %90’ı 20 25 arasındaki oluşturuyor ve 15 yaş altındaki kitlenin büyük çoğunluğu da Zula oyununu tercih ediyor en fazla oynandığı şehirde Bursa oldu.

Wolfteam oyunu dolu bir dönem oldukça popüler olmuş ve çok sayıda insan tarafından oynanmıştı. Bu oyunu oynayanların yüzde 60’ın İstanbul İzmir ve Ankara dışında yaşıyor olması da bir diğer dikkat çeken noktaydı özellikle PUBG mobil oyununun oyuncu kitlesi de 18 ve yaş üzerindeki kişiler tarafından olduğu ortaya çıktı İstanbul’da en fazla tercih edilen PUBG Mobile oyuncu kitlesine birçoğunu 18 yaşında ve daha büyük. Günümüzde yer alan FPS oyunları her yaş grubuna hitap edebiliyor. O yüzden de oyun oynayan insan sayısında her geçen gün artış gözleniyor. Ayrıca her yaş kesiminden insanın ilgisini çeken oyunlar olması nedeniyle artık 7’den 70’e çok sayıda insan hem bilgisayar fiyatı onlarla hem mobilde ya da konsol platformlarında online oyunları oynamayı tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir