Kapat

Facebook Messenger’dan Beklenen Mesajları Geri Alma Özelliği Geliyor!

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Messenger’dan Beklenen Mesajları Geri Alma Özelliği Geliyor!
Facebook Messenger'dan Beklenen Mesajları Geri Alma Özelliği Geliyor!
Enis KARABACAKOĞLU - enis@teknohashtag.com

Facebook Messenger’dan Beklenen Mesajları Geri Alma Özelliği Geliyor!
2018 yılının ikinci çeyreğinde, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in bir adımı olay halini almıştı. Zuckerberg kendine ait eski mesajları silmiş ve bu durum Facebook Messenger mesajları geri alma özelliği getirileceğine dair bir gündem yaratmıştı. Oluşan gündem nedeniyle Facebook kurucusu bu özelliği de getireceğine dair bir söz vermişti. Zuckerberg sözünü tuttu! Facebook Messenger mesajları geri alma özelliği görülen o ki yakın bir zamanda kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Facebook Messenger Mesajları Geri Alma Özelliği Neler Getirecek?

Önceden de yapılan bazı sızıntılar, Messenger mesajları geri alma özelliği geleceğine dair ipuçları veriyordu. Hatta bununla kalmayan söylentiler, özelliğin hazır hale geldiğini ve belli bölgelerde yaşayan kullanıcıların hizmetine sunulduğunu iddia ediyordu.

Nihayet bir Reddit kullanıcısının yaptığı paylaşım sayesinde, Messenger mesajları geri alma özelliği netlik kazandı. İlk etapta Android sürüme özel olacak olan bu yenilik resmen test edilmeye başlandı. Kullanıcı tarafından aktarılan bilgilere bakıldığında merakla beklenen özelliğin, tekil mesajların yanı sıra grup konuşmalarında da kullanıldığını görmek mümkün.

Facebook

Facebook Messenger Mesajları Geri Alma Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Messenger üzerinde gerçekleştirilmiş bir sohbette, gönderilen mesajları düzenlemek istediğinizde sadece ”Mesajı Sil” seçeneği görünüyordu. Ancak özelliğin gelmesiyle birlikte, bu seçeneğin bir üstünde yer alacak olan ”Mesajı Geri Al” seçeneği ortaya çıkacak. Yakın zamanda kullanıma sunulması beklenen bu seçeneğe tıkladığınızda, uygulama size bu işlemi gerçekten yapmak istediğinizden emin olmak için bir soru soracak. Onay verdiğinizde ise, silmek istediğiniz mesajınızı geri almış olacaksınız. En önemli nokta ise, geri almak istediğiniz mesajınızı 10 dakika gibi bir sürede geri almanız gerektiği. Görünen o ki, bu süreyi aştığınızda yazılan mesajı geri alma hakkınız olmayacak. Henüz net olarak ortaya serilmeyen Messenger mesajları geri alma özelliği hala test aşamasında ve yayınlanacağı tarih tam olarak bilinmiyor.

Facebook Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir