Kapat

Google Haritalara Yemek Menüsü Özelliği Geliyor

Anasayfa
İnternet Google Haritalara Yemek Menüsü Özelliği Geliyor
Google Haritalara Yemek Menüsü Özelliği Geliyor
Onur BORAN - onur@teknohashtag.com

Google Haritalar, son yıllarda özellikle araç sürücülerinin en çok tercih ettiği uygulamalardan biridir. Yakın zamanda yayınlanması beklenen yeni bir güncelleme ile Google Haritalar uygulamasına muhteşem bir özellik daha ilave edilecek. Bundan böyle çeşitli restoranlara ait yemek menülerinin görselleri, Google Haritalar aracılığı ile kullanıcılara sunulacak.

Google Haritalarda Birçok Restoran Menüsü Görülebilecek

Google Haritalar üzerinde şu anda mevcut olan menü sekmesi birçok ülkede aktif olarak kullanılamıyor. Ayrıca kullanım potansiyeli bulunan yerlerde de yeteri kadar fonksiyon icra edemiyor. Ancak yeni güncelleme ile birlikte bu durum tarihe karışacak. Artık kullanıcılar herhangi bir mekanda yedikleri yemeklerin ya da içeceklerin fotoğrafını çekip, fiyatı ile uygulamaya ekleyebilecek. Böylece Haritalar uygulaması aracılığıyla kullanıcılar ilgili menü hakkında fikir edinebilecek ve isterlerse kolayca ulaşabilecek.

Kullanıcılara Otomatik Olarak Menü Bildirimi Gönderilecek

Google farklı materyal tasarımına uygun olarak, kullanıcılar için ilgili menüleri bir kart gibi sunacak. Herhangi bir restorana yaklaştığı zaman Google Haritalar uygulaması, kullanıcılara bildirim gönderecek. Böylece ilgili restoranın kullanıcıların bütçesine uygun olup olmadığı rahatlıkla anlaşılabilecek.

Yemek Menüsü Uygulamasıyla Sektörde Rekabet Artacak

Google Haritalar üzerine ilave edilecek menü özelliği, Foursquare ve Yelp tarafından kullanılan benzer özelliklere rakip olma potansiyeli taşıyor. Foursquare ve Yelp üzerinde birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılan bu özelliğin Haritalar uygulamasında aktif hale gelmesi Google kullanıcılarını da çok memnun edecek gibi görünüyor. Yalnızca belirli kullanıcılar için test amaçlı sunulan yeni menü özelliği, henüz Beta aşamasında yer alıyor. Bu harika özelliğin, test aşaması bittikten kısa bir süre sonra bütün kullanıcıların hizmetine sunulması planlanıyor. Bu yeniliğin iOS ve Android cihazlarda kullanılacağı belirtilirken, Türkiye’de kullanıma sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir