Kapat

Google Yeni Güvenlik Yamasını Yayınladı

Anasayfa
İnternet Google Yeni Güvenlik Yamasını Yayınladı
Google Yeni Güvenlik Yamasını Yayınladı
Mert GÖKTAŞ - mert@teknohashtag.com

Google’un son zamanlarda yaşadığı sıkıntılara çözüm getirmek için uzun uğraş verdiği yeni güvenlik yaması yayılandı. Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıların firmaya ulaştırmış olduğunu güvenlik açıkları ile ilgili düzeltme yaparak sunduğu güvenlik yamasının hayata geçmesi kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı.

Kullanıcıların tespit edip, Google uzmanlarına gönderdiği güvenlik açıkları ile ilgili olan güvenlik yaması üzerinde 42 farklı açık bulunduğu firma tarafından açıklandı. Bu yüzden de yeni güvenlik yamasını sizlerde telefonlarınıza indirerek 42 açığı kapatma şansını yakalamış olacaksınız.

Google Yazılımlar Üzerinde 42 Farklı Açık Tespit Etti

Google firmasının yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte artık sistem üzerinden tespiti yapılan 42 farklı açık tamamen ortadan kaldırıldı. Özelikle sistem üzerinde yer alan PNG dosyaları üzerinde çok fazla açığın tespit edilmesinden hemen sonra çalışmalarına hız veren Google firmasının PNG üzerinde bulunan açıkları tamamen ortadan kaldırdığını açıklaması dikkatlerden kaçmadı. Ancak firmanın kendi cihazı olan Google Pixel cihazları için farklı bir yama yayınlayan firmanın bu sefer Pixel için özel bir yama hazırlamadığını da belirtmek istiyoruz. Firmanın bu hafta içerisinde yayınlayacağı yeni yaması üzerinde de bulunan açıkları kapatmasından sonra Mart ayına kadar yeni bir yama yayınlaması yapmayacağı açıklandı. Yakın zaman içerisinde bakalım Google’un bu son güncellemesinden sonra ne gibi farklılıklar ortaya çıkacak merak konusu olmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir