Kapat

Hotspot İle İnternet Paylaşmak Kısa Bir Süre Sonra Ücretli Olacak

Anasayfa
Bilgisayar Hotspot İle İnternet Paylaşmak Kısa Bir Süre Sonra Ücretli Olacak
Hotspot İle İnternet Paylaşmak Kısa Bir Süre Sonra Ücretli Olacak
Mert GÖKTAŞ - mert@teknohashtag.com

İnternet günümüzde vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple de bulunduğumuz her ortamda, hayata bağlı kalmak ve birçok ihtiyacımızı karşılamak için internet erişimine ihtiyaç duyuyoruz. Bu ihtiyacımızı karşılamamız için bize en çok katkı sağlayan şeylerden biri olan Hotspot da wireless ağlarına erişim sağlayamadığımız durumlarda yardımımıza koşuyor. Ne yazık ki teknolojinin son hızla ilerlediği, gelişmiş uygarlıkların güneş sistemini keşfe çıktığı dönemde; oldukça basit ve işlevsel bir araç olan hotspot ülkemizde ücretli hale geliyor.

Hotspot Nedir?

İnternet çağında hayatımıza giren önemli teknolojilerden biri olan Hotspot, bir yerel ağdan kablosuz olarak internetimizi paylaşabilmemizi sağlamaktadır. Bu sayede sahip olduğunuz internet bağlantısını kolaylıkla farklı aygıtlarınıza taşıyabilir, işleriniz aksamadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Günümüzde bu sayede birçok işletmede, kurumda ve özel alanda internet paylaşımı yapılmakta ve wifi teknolojisi ile oluşturulan ağlara bağlanılmaktadır.

Hotspot özelliği ile telefonunuzdan da kısa sürede bir ağ oluşturabilir, bu ağ ile mobil internet paketinizi; bilgisayar, tablet veya akıllı televizyonunuzdan internete bağlanmak için kullanabilirsiniz. Bu sayede internet erişiminizin olmadığı yerlerde de işlerinize devam edebilirsiniz.

Hotspot ile İnternet Paylaşmak Kısa Bir Süre Sonra Ücretli Olacak

Uzun süredir kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran bir araç olan Hotspot, artık eskisi gibi özgürce kullanılamayacak. Öyle ki Turkcell’in abonelerine yaptığı bildirimde 15 Ocak tarihinden itibaren, kullanıcıların satın aldıkları internet paketlerini başka cihazlarla paylaşmak istemesi durumunda ek ücret ödeyecekleri belirtildi. Ortaya çıkan haberlerde Turkcell ön planda gibi görünse de, diğer servis sağlayıcılarının da bu uygulamaya geçmesi bekleniyor. Kısacası parasını ödeyerek elde ettiğiniz bir kaynağı, ne şekilde kullanacağınıza da bir süre sonra iletişim şirketleri karar verecek.

Hotspot Kullanım Hakkı Satın Alan Müşterilere Ek İnternet Paketi Verilecek

İnternet paylaşımında yeni düzenlemeye gidilirken, bu hizmete ödenen ve şimdilik 9 TL olarak öngörülen ücretin yanında Turkcell kullanıcılarına 2 GB ekstra internet kullanım hakkı verecek. Sadece telefonunuzun hotspot özelliği ile farklı cihazlarda kullanabileceğiniz bu paket, kullanıcıların tepkilerini azaltmak için atılmış bir adım gibi duruyor. İlerleyen dönemlerde tüm operatörlerin benzer uygulamalara geçeceği ve hotspot kullanımının yeni bir gelir kapısı haline geleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir