Kapat

Huawei Mate 30 Pro’nun Bilgileri Sızdırıldı

Anasayfa
Mobil Huawei Mate 30 Pro’nun Bilgileri Sızdırıldı
Huawei Mate 30 Pro'nun Bilgileri Sızdırıldı
Mert GÖKTAŞ - mert@teknohashtag.com

Son yılların parlayan yıldızı Huawei, bu yıl içerisinde Mate 30 Pro adında yeni bir model çıkarmayı planlıyor. Bu modelin daha önce çıkan Mate 20 Pro ve P30 Pro’nun daha gelişmiş bir versiyonu olarak piyasaya sunulacağı tahmin ediliyor.

Mate 30 Pro’da Bulunması Tahmin Edilen Özellikler

Mate 30 Pro modeli, üzerinde dahili parmak izi tarayıcısı bulunan ve 6,71 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip olacak. Ayrıca, cihazda 7 nm Kirin 985 işlemci ve Balong 5000 5G modem bulunacak. Bundan farklı olarak, telefonda bir tane de 4G modelinin bulunacağı tahmin ediliyor. Sızan bilgilere bakılırsa muhteşem bir cihaz olacağı anlaşılan bu akıllı telefonda; normal, ultra geniş, telefoto ve 3D ToF (Time of Flight) şeklinde 4 tane muhteşem arka kamera bulunacağı bekleniyor. Başarılı zoom özelliklerine sahip olması beklenen cihaz kamerasında, ayrıca “periskop” özelliğinin olup olmayacağı konusunda ise net bilgiler bulunmuyor.

Mate Pro 30’da Kablosuz Şarj Özelliği Bulunacak

Huawei Mate 30 Pro modelinin 4.200 mAh gücünde bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca, cihaz 55 W kablosuz hızlı şarj özelliği ile piyasaya sunulacak. Mate 30 Pro’da yenilik olarak ‘kablosuz şarj’ özelliğinin bulunacağı ve 10 W’a kadar destekleneceği de diğer söylentiler arasında yer alıyor. Huawei Mate 30 Pro’ya ait sızan bu bilgilerin hiçbiri kesin değil. Ancak, bu yılın Ekim ayı içerisinde çıkması beklenen cihazın tahmini donanım özelliklerinin kullanıcıları şimdiden meraklandıracağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir