Kapat

Instagram’ın Keşfet Özelliği Youtube’a Geliyor!

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram’ın Keşfet Özelliği Youtube’a Geliyor!
Instagram'ın Keşfet Özelliği Youtube'a Geliyor!
Çağdaş KIRIM - cagdas@teknohashtag.com

Popüler video paylaşım platformlarının başında gelen Youtube, kullanıcıların birbirleri ile iletişimlerini artırmak amacıyla yeni bir özelliği hizmete sunmaya hazırlanıyor. Instagram’ın keşfet özelliği ile benzerlik taşıyan bu özellik, abonesi düşük olan kanalların da ön plana çıkmasına yardımcı olacak.

Youtube’a Gelecek Olan Keşfet Benzeri Özellik Neler Getirecek?

Geçtiğimiz aylarda yaptığı bir güncelleme ile ”hikayeler” özelliğini kullanıcıların hizmetine sunan Youtube, kanalların ve kullanıcıların birbirleri ile iletişimini artırmaya başlamıştı. Bu adımı biraz daha öteye götürmek isteyen Youtube, sosyal medya platformu olan Instagram’ın ”keşfet” adlı özelliğinin bir benzerini kullanıcılarının hizmetine sunacak.

Şirkete yakın ve güvenli kaynaklardan gelen raporlara bakıldığında, gelecek olan özellik sayesinde abone sayısı az, ancak özgün içeriklere sahip olan kanallar bu özelliğin sekmesi üstünden görülebilecek. Bu da özgün ve doğru içeriklerine rağmen ileri adım atmayı başaramayan kanalların ön plana çıkmasına katkı sağlamış olacak. Youtube tarafından şu an bazı Android kullanıcıları için hizmete açılan özellik, çok kısa sürede tüm kullanıcıların deneyimine sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir