Kapat

iPhone’lara İş Odaklı Whatsapp Business Geliyor

Anasayfa
Sosyal Medya iPhone’lara İş Odaklı Whatsapp Business Geliyor
iPhone'lara İş Odaklı Whatsapp Business Geliyor
Onur BORAN - onur@teknohashtag.com

Dünya genelinde kullanımı en yaygın olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp müşterileri ile rahat bir iletişim sağlamak isteyen küçük firmalar için WhatsApp Business’ı piyasaya sürmüştü. Bir yıldan daha uzun bir süredir kullanılan WhatsApp Business bugüne kadar sadece Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabiliyordu. WhatsApp’ın resmi internet adresi üzerinden yapılan yeni açıklamaya göre, WhatsApp Business ücretsiz olarak iOS platformunda da kullanılabilecek.

WhatsApp Business’ta Bulunan Başlıca Özellikler

* İşletme Profili: Bu uygulama, işletme ile ilgili açıklamalar, mağaza, e-posta ve web sitesi adresleri gibi faydalı bilgilerin iş dünyası arasında paylaşılmasına imkan sağlıyor.

* Mesajlaşma Araçları: Uygulama içerisinde yer alan kullanışlı mesajlaşma araçları ile müşterilere çok kolay bir şekilde cevap verilebilecek. Hızlı cevaplar sayesinde sık sorulan sorular hızlı bir şekilde yanıt bulabiliyor. Karşılama mesajları sayesinde müşterilere şirket ile ilgili bilgilendirme yapılabiliyor. Uzakta mesajları sayesinde müşterilere ne zaman cevap verilebileceği ile ilgili bilgi paylaşılabiliyor.

* WhatsApp Web: Tamamen iş dünyasını ilgilendiren konuşmalar yapılabiliyor veya yapılan tüm konuşmalar yönetilebiliyor. Ayrıca, gerektiğinde müşterilere dosya göndermek amacıyla masaüstünden de rahatlıkla sohbet edilebiliyor.

WhatsApp Business Hangi Ülkelerde Kullanılmaya Başlandı

WhatsApp Business uygulaması şu an için ABD, İngiltere, Almanya, Brezilya, Hindistan, Meksika ve Endonezya’da App Store‘dan ücretsiz bir şekilde indirilip kullanılabiliyor. Ayrıca, iOS platformuna girmesi ile birlikte uygulamanın gelecek haftalarda dünya genelinde kullanılır hale gelmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir