Kapat

Kripto Paralar Üzerinde ki Ayı Piyasası Bitti

Anasayfa
Kripto Para Kripto Paralar Üzerinde ki Ayı Piyasası Bitti
Kripto Paralar Üzerinde ki Ayı Piyasası Bitti
Çağdaş KIRIM - cagdas@teknohashtag.com

2017’nin aralık ayına gelindiğinde tarihin en büyük değerini kazanan bitcoin uzun bir kış uykusuna yattı. Bu kış uykularına ise borsada verilen isim bilindiği üzere ayı piyasası. Bitcoin üretildiği günden beri en uzun ayı piyasasını bu dönemde yaşadı diyebiliriz. Bunun sebebi net olarak elbette ki bilinmiyor. Fakat uzun zamandır girilen bu ayı piyasası ve bitcoinin her gün değer kaybetmesi pek çok analiste göre sonlandı.

Kripto para yatırımcılarını sevindirecek bu haberin aksini söyleyenler olsa dahi görünen köy klavuz istemiyor. Bitcoin son günlerde ortalama olarak 600 – 700 dolar bandında bir yükseliş yakaladı. Değerini 4.800 Dolar civarından 5.500 Dolara kadar yükseltti. Pek çok teorisyene göre ise bu artış devam edecek ve bitcoin yıl sonunda süpriz bir rakamla gelerek 21.000 Dolara ulaşacak. Analistler bunu söylemekte ki dayanaklarını ise insanların güvenine bağlıyor. Kripto paralara olan güvenin hiç bu kadar sağlam taşlar üzerine oturmadığını söyleyen analizciler, artık insanların bireysel değil ülke bazında kripto paralara yöneldiğini anlatıyor.

Büyük şirketlerin teker teker kripto paralar üzerinden işlem yapması ve yatırımlarını yönlendirmesinden kaynaklı olarak piyasaların canlandığı iddia ediliyor. Artık kripto paralar için uzun kış uykusundan çıkıldığının ve boğa piyasasına girildiğinin ifadeleri net. Yalnzıca bitcoin ve belli coinler için değil boğa piyasaları altcoinler için de etkili olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir