Kapat

Microsoft, Seattle’daki Konut Krizini Hafifletmek İçin 500 Milyon Dolarlık Yardım Sözü Verdi

Anasayfa
Haberler Microsoft, Seattle’daki Konut Krizini Hafifletmek İçin 500 Milyon Dolarlık Yardım Sözü Verdi
Microsoft, Seattle’daki Konut Krizini Hafifletmek İçin 500 Milyon Dolarlık Yardım Sözü Verdi
Mustafa AKSOY - mustafa@teknohashtag.com

Microsoft, Seattle bölgesinde uygun fiyatlı konutlar inşa etmek için 500 milyon dolar yatırım yapacak. Şirket yetkilileri, bir teknoloji kuruluşu olarak endüstriyel anlamdaki eşitsizliğin giderilmesi için çaba gösterecekleri mesajını verdi. Teknoloji endüstrisinin hızlı büyümesi ve eşitsizliğin tartışması ülke geneline yayıldı. Seattle ve Microsoft’un Redmond banliyösünde bulunan ev kampüsünü içeren King County, teknoloji devleriyle birlikte popülerleşti, ancak konut talebi azaldı ve konut maliyetlerinin artmasına neden oldu. Bu haftanın başlarında şirketin genel merkezindeki editörlerle yapılan bir toplantıda yetkili isimler bölgedeki konut krizinin kendilerini endişelendirdiğini ifade etti

Nadella toplantıda “Biraz yatırım yapacağız” dedi. “Elbette, birçok yazılım mühendisimiz var, ancak gerçek şu ki, birçok insan Microsoft için çalışıyor. Kafeterya çalışanları, mekik sürücüleri…  ” diyerek ekledi.

“Gerçek bir sorunumuz var: Uygun Fiyatlı Konutlarımız yok ”

Aralık ayındaki bir hükümet raporunda, bölgenin 156.000 adet uygun fiyatlı konuta ihtiyacı olduğunu ve bölgenin büyümesi devam ederse 2040 yılına kadar 88.000 adet eve daha ihtiyaç duyacağı belirtildi. Microsoft’un kararı, endüstrinin servetinden faydalanmayanların çözüm bulmalarına yardımcı olmak için bir rehber niteliği taşımakta.

Diğer önde gelen teknoloji şirketleri konut krizini ele almaya çalışmış olsa da, birçoğu büyük ölçüde evsizlere yardım eden kuruluşlara bağış yaparak veya kendi çalışanları için konut inşa ederek bunu çözmeye çalıştı. Bu tür konutlar talebe yardımcı olabilir ancak şirketlerin geniş topluluklardan izole edildiği izlenimini de ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir