Kapat

Optoma UHD300X İncelemesi

Anasayfa
İnceleme Optoma UHD300X İncelemesi
Optoma UHD300X İncelemesi
Onur BORAN - onur@teknohashtag.com

Optoma UHD300X bu yılın en çok merak edilen projeksiyon cihazlarından bir tanesidir. Bu yazımızda Optoma UHD300X incelemesi yaparak ürünün dikkat çeken özelliklerinden bahsedeceğiz. 4K çözünürlüğü bulunan projeksiyon cihazı sahip olduğu özellikleri ile ihtiyaçlarınızı olarak karşılayabiliyor. Optoma UHD300X görüntü kalitesi, uzun kullanımı ve HDMI 2.0 desteği ile projeksiyon almayı düşünenler için iyi bir tercih olarak yer alıyor. Fiyatı da diğer markalara göre son derece uygun olan ürün özellikle ev sineması sevenler için tasarlandı.

Ev Sineması İsteyenlere

Optoma markasının daha çok evlerde kullanılan modelini inceleyeceğiz. Bununla beraber firmamın özellikle kurumsal ve eğitim konusunda kullanılan cihazları da yer alıyor. Elimizdeki yer alan Optoma UHD300X ise, ev içerisinde sinema salonu keyfini yaşamak isteyenlere hitap eden bir üründür.

Optoma UHD300X Modelinin Özellikleri

Optoma UHD300X benzer projeksiyon cihazlarına göre çok daha fazla lamba süresi bulunuyor. Diğer modellerde 10 bin saate kadar lamba kullanımı alıyorken, Optoma UHD300X modelinde bu süre 15 bin saate kadar uzatılmış. Eco modunda ise yine diğer cihazlarda 8000 saate kadar performans alabiliyorken, Optoma UHD300X üzerinde 10 bin saat performans göstereceğini iddia ediyor. Parlak modda ise ürünün lamba ömrü 4000 saat olarak açıklandı. Lamba süresi Optoma UHD300X modelinin en çok dikkat çeken taraflarından biri olarak göze çarpıyor. Projektörün parlaklık oranları ise 2200 ansi lümen seviyesinde bulunuyor. Bu model için üst seviyelerde karşıtlık ve gerçek siyah renkler sunabiliyor. Bu özelliğini daha çok karanlık oda performansında görebiliyorsunuz.

HDR ve HDCP 2.2 desteği bulunan Optoma UHD300X, bununla beraber Rec.709 teknolojisini kullanıyor.  Bu teknoloji sayesinde cihaz izleme esnasında doğru renkler üretebiliyor.

300 inçe Kadar Görüntü Desteği

300 inç büyüklüğe kadar görüntü desteği sunan Optoma UHD300X bununla beraber en etkili performansı 100 inç boyutunda sunuyor. Kaliteli bir görüntü elde etmek için üstten yansıtacaksanız, cihazda bulunan optik dikey lens hizalama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde dikey eksende bozulma ortaya çıkmadan kaydırma yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir