Kapat

Realme X ve X Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Anasayfa
Mobil Realme X ve X Pro’nun Özellikleri Belli Oldu
Realme X ve X Pro’nun Özellikleri Belli Oldu
Mustafa AKSOY - mustafa@teknohashtag.com

Bugüne dek Redmi ve Realme markaları arasındaki rekabette iki markanın da benzer orta segment cihazlar ürettiğini biliyoruz. Ancak gelen son haberler Realme’nin Realme X ve Realme X Pro ile rekabeti bir üst seviyeye taşıdığını gösteriyor.

Realme X ve Realme X Pro’nun Özellikleri

Realme amiral gemisinin standart modeli X olarak, bir üst düzey modeli ise X Pro olarak adlandırılıyor. Yeni gelen haberler ile Realme X ve Realme X Pro’nun pek çok özelliği ortaya çıkmış oldu.

Sızıntı haberlerine göre Realme X Qualcomm‘un Snapdragon 730 işlemcisinden gücünü alıyor. Bilindiği üzere daha önce sızan görüntülerde ise pop-up bir ön kamera ve ekran üzerinde yer alan bir parmak izi tarayıcıya sahip olduğu ortaya çıkmıştı.

Cihazın ekran özellikleri hakkında kesinleşmiş bilgiler olmasa da ekranın Corning Gorilla Glass 5 ile korunması bekleniyor. Yine batarya konusunda da net bir bilgi bulunmamasına rağmen VOOC 3.0 hızlı şarj teknolojisinin kullanılması bekleniyor.

X modelinin arkasında çift kamera yer alıyor. Birincil sensörde 48, ikincil sensörde ise 5 megapiksellik bir sensör teknolojisi yer alıyor. Ön kamera hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. X modelinin 6 GB RAM ve 64 GB depolama kapasiteli temel modeli 240 $, 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasiteli modeli ise 267 $ üzerinden satılacak.

Realme X Pro Özellikleri

Bir üst seçenek ise 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasiteli üst model. Bu modelin fiyatı 297 $ olarak belirlenmiş durumda. Ancak şimdilik bu modeller yalnızca Çin pazarı için satışta olacak.

X Pro’nun Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemci ile desteklenmesi bekleniyor. Temel modelinde 128 GB depolama kapasitesine ek olarak 6 GB RAM yer alıyor. Bu modelin fiyatı 128 $ olarak belirlendi. Aynı depolama alanına ek olarak 8 GB RAM seçeneğinin sunulduğu bir üst modelde ise fiyat 380 $ civarında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir