Kapat

Sosyal Medya Platformlarına Ne Oluyor? Neden Sorun Yaşanıyor

Anasayfa
Sosyal Medya Sosyal Medya Platformlarına Ne Oluyor? Neden Sorun Yaşanıyor
Sosyal Medya Platformlarına Ne Oluyor? Neden Sorun Yaşanıyor
Çağdaş KIRIM - cagdas@teknohashtag.com

Facebook WhatsApp ve Instagram 14 Nisan’ın ardından dün tekrar bir sorunla karşılaştı ve uzun süre hizmet veremedi. En fazla kullanılan sosyal medya platformlarında böyle bir sorunun yaşanması kullanıcılarının aklına birçok ihtimali getiriyor.

 Facebook WhatsApp ve Instagram çöktü ve uygulamaya uzunca bir süre giriş yapılamadı. Kullanıcıların birçok Facebook üzerinden yapılacak açıklamayı beklerken Şu an için Amerika merkezli şirketten herhangi bir açıklama gelmedi. Daha önce 14 Nisan tarihinde de benzer bir sorun yaşamış ve özellikle Avrupa kıtası bu sorundan çok ciddi zarar görmüştü. Konuyla alakalı Ulaştırma ve altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da dün bir açıklama gerçekleştirdi. Sorunun Türkiye kaynaklı olmadığını ve tüm dünya genelinde sosyal medya platformları ulaşımda sıkıntı olduğunu açıklamıştı.

Bakan Yardımcısı Sayan Facebook WhatsApp ve Instagram’ı neden çöktüğü konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını sorunun sadece Türkiye’deki kullanıcılardan değil bütün dünya genelinde olduğunu ve Türkiye’deki kullanıcıları da etkilediğini ancak operatörler tarafından bir sorunun olmadığını açıkladı. Birkaç saatlik sorunun kaynağı ise henüz bilinmiyor. Facebook önümüzdeki günlerde yaşanan bu sorunla alakalı bir açıklama gerçekleştirebilir. Birçok ülke bölgesel olarak Facebook WhatsApp ve Instagram’a erişim konusunda sorunlar yaşadı.

14 Nisan’da yaşanan sorunda da Avrupa Kıtası’ndaki çok sayıda ülkede birkaç saat sosyal medya uygulamaları erişim konusunda sorun yaşanmıştı. Ancak Asya ve Amerika Kıtası’nda da herhangi bir sorun yaşamamış bu sorun çok büyük ihtimalle Avrupa sunucularındaki yaşanan çökme ile alakalıydı. ancak Facebook’ta o zaman yeterli bilgiyi vermemiş ve kullanıcılarına herhangi bir şekilde resmini açıklama yapmamıştı. Facebook sadece sorunun giderildiğini ve her 3 platformunda kullanılmaya hazır olduğunu açıklayan bir paylaşım yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir