Kapat

WhatsApp’ın Bu Özellikleri İşleri Kolaylaştırıyor

Anasayfa
Mobil WhatsApp’ın Bu Özellikleri İşleri Kolaylaştırıyor
Whatsapp
Murat TEZCAN - murat@teknohashtag.com

Sosyal medya uygulaması olan WhatsApp’ın işleri kolaylaştıran özellikleri bulunuyor. Önemli mesajları kaydetme, önceki mesajları aktararak bulma, sohbet sabitleme ve gelen gönderilerin galeride gözükmesini engelleyerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Önemli Mesajlarınızı Kaydedebilirsiniz

Gün içinde birden fazla mesaj geldiği takdirde herhangi bir karışıklık olmaması için silebilirsiniz. Önemli olan mesajların üstüne basılı tutarak, yıldız simgesine basın. Bu mesajı silmediğiniz takdirde kayıtlı tutulur. Sohbet penceresini açın ve kişinin adına dokunduğunuzda yıldızlı mesajlara ulaşabilirsiniz.

Arama Yaparak Önceki Mesajları Bulma

WhatsApp’ın kullanışlı, basit ve anlaşılır bir araba çubuğuna sahip. Arama çubuğunu kullanarak sohbete ait mesajlara ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken arama çubuğuna kelime girmeniz yeterli olacaktır.

Sohbet Sabitleme

Android ve İOS kullanıcıları farklı işlemler yaparak sohbet sabitleyebilir. Android kullanıcıları; WhatsApp’ı açtıktan sonra sohbetin üzerine basılı tutması gerekiyor. Üst kısımda raptiye simgesine tıklayarak sohbeti sabitleyebilir.

İOS kullanıcıları sohbeti sabitlemek için; WhatsApp’ı açtıktan sonra sohbeti sola kaydırıp, raptiye simgesine tıklayarak sohbeti sabitleyebilir.

WhatsApp’da Mesaj Olarak Gelen Resim, GİF, Video Ve Belgeleri Otomatik Kaydetmeyi Engelleme

WhatsApp kullanarak resim, gif, video ve belge gönderebilirsiniz. Gelen gönderilerin hepsi galeriye otomatik olarak kaydedilir ve hafızada yer kaplar.

Otomatik kaydetmeyi Android’te engellemek için; WhatsApp’ı açın. Ayarlar menüsüne girdikten sonra sohbet kısmını açın. Medyayı galeride göster kısmından istediğiniz işlemi yapıp, kaydetmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca WhatsApp’ı açın; veri ve veri depolama kullanımını açın. Dolaşımdayken bölümünü açın ve burada otomatik olarak hangisini kaydetmesini istemiyorsanız tik işaretlerini aktif veya pasif hale getirerek işlem yapabilirsiniz.

İOS telefonlarda otomatik kaydetmeyi engellemek için; kamera rulosuna kaydet seçeneğini deaktif duruma getirirseniz, gönderilen resim, video, gif ve belgeler galeriye otomatik olarak kaydedilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir