Kapat

Xiaomi Mi 9 İncelemesi

Anasayfa
İnceleme Xiaomi Mi 9 İncelemesi
Murat TEZCAN - murat@teknohashtag.com

Xiaomi Mi 9, tasarımıyla Samsung Galaxy S10 Plus ve Huawei P30 Pro akıllı telefonlar arasında oluşan rekabete katılıyor. 173 gram ağırlığıyla çok hafif olan cihazın 7.6 mm’lik kalınlığıyla ince hatlarının rahat kavranması oldukça ilgi çekiyor. Xiaomi Mi 9, 6.39 inç büyüklüğündeki ekranı Super AMOLED panel sayesinde net ve keskin bir görsel performans sunuyor.  

Xiaomi Mi 9, amiral gemisi olan modellerden biri olarak gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 8 çekirdekli işlemcisiyle performanslı şekilde kendini kanıtlayan cihazda verimlilik optimum düzeyde hem oyun hem de ofis uygulamalarında dikkat çekiyor. 45 dakikada yüzde 80’lik bir sarj dolumunu dahi sağlayan hızlı sarj özelliği ile tatmin edici pil özelliklerini pekiştiren Xiaomi Mi 9, 3’lü kamera dizilimi ile de arka yüzünde 48 MP’lik bir ana kamerayı kullanıyor. Hemen yanında ultra geniş açılı 16 MP ölçüsünde ikinci bir kamera daha bulundururken diğer kamerada ise 12 MP ölçüsünde telefoto kamera sunuluyor. Ayrıca arayüzde Gece çekim modu sunulurken çift tonlu çift LED flaşın olması ile de tatmin edici sonuçlar sağlanıyor. Xiaomi Mi 9, yapay zeka desteği ile de kamera özelliklerini desteklerken ön kamerası 20 MP ve f/2.0 diyafram seçenekleri ile dikkat çekiyor. HDR destekli olan ön kamera Full HD video kaydı dahi yapılabiliyor.  

Piyasadaki diğer rakip modellere göre oldukça iddialı özellikleri ile öne çıkan Xiaomi Mi 9, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip modelleri ile şu an 4999 TL fiyatla raflarda yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir