Kapat

Yayın İlkeleri

Teknohashtag.com başta teknoloji olmak üzere çeşitli alanlarda haber ve içerikler sunmaktadır. Siteyi ziyaret eden ya da üye olarak düzenli olarak kullananlarla iletişimi her zaman kuvvetli tutan sitemiz bunun için bazı yayın ilkeleri belirlemiş ve bunları benimsemiştir. Belirlen yayın ilkeleri sayesinde daha saygın, ilkeli ve güvenilir haberler sitemiz tarafından paylaşılmaktadır.

Doğruluk

Doğruluk ilkesi habercilikte çok önemli bir gereksinimdir. Teknohashtag.com sitesi de yayınlamış olduğu tüm haber ve içerikleri doğruluk ilkesine göre yapmaktadır. Sitede yayınlanan her türlü içerik kapsamlı araştırma ve değerlendirmeler sonucu hazırlanmaktadır. Haberin kaynağı ve doğruluğu netleştirildikten sonra haber yayına alınmaktadır. Teknolojik konularda okuyucuları yanıltmamak ve doğru yönlendirmek sitenin temel amacıdır. Sitede görevli olan tüm editörler doğruluk ilkesine göre hareket etmektedir. İstenmeyen şekilde editörlerin kişisel bir hatası sonucu yapılan yanlış haberler ise süratle güncellenmektedir. Sitede yayınlanan haberlerle ilgili olarak tüm taraflara tekzip imkanı da sağlanmaktadır.

Saygı

Habercilikte bir diğer önemli unsur da saygıdır. Saygı, hayatın her alanında olmazsa olmazdır. Teknohashtag.com sitesi olarak yayınlamış olduğumuz haberlerde tarafları aşağılamadan, küçük düşürmeden ve zor durumda bırakmadan içerikler hazırlıyoruz. Bu kapsamda hiçbir şekilde ırk, cinsiyet, siyasi görüş, cinsel yönelim, sosyal ve ekonomik düzen, toplum görüşü gibi konularda ayrımcılık uyandırabilecek içeriklerden kaçınıyoruz. Dini ve ahlaki konularda sitemiz çok daha hassas davranmaktadır.

Haber sitemiz gerçek ve tüzel kişileri özellikle toplum nezdinde küçük düşürmemek için hassasiyet göstermektedir. Bu konuda gerekli özeni tam olarak göstermektedir. Haber içeriklerinde toplum bireylerine etkileyecek şiddet, cinsellik, korku ve suça teşvik edebilecek unsurlara yer verilmemektedir. Özellikle küçük bireylerin gelişimini olumsuz anlamda etkileyebilecek haber içeriklerine sitemizde yer verilmemektedir.  

Teknoloji haber içeriklerinde site olarak birey ve toplum faydası gözetilmektedir. Toplum yararına olmayan ya da zarar verebilecek hiçbir içeriğe sitemizde yer verilmemektedir. Saygı politikamız çerçevesinde halen devam eden davalarda sonuç açıklanmadan peşin yüküm olarak algılanabilecek haber içeriklerinden kaçınıyoruz. Tüm bu unsurlar Teknohashtag.com sitemizi daha güvenilir ve popüler hale getirmeye devam etmektedir.

Kişi Hakları

Temel insan hakları ulusal ve uluslararası alanda çok önemlidir. Biz de Teknohashtag.com sitesi olarak kişilerin ha ve özgürlerine tam olarak saygı gösteriyoruz. Hem toplumsal, hem de evren kişi haklarını hiçbir şekilde çiğnemiyoruz. Özel yaşamın gizliliği tüm içeriklerimizde öncelikli hassas noktamızdır. Başkalarına ait kişisel bilgi ya da içerikleri izinsiz hiçbir şekilde sitemizde paylaşmıyoruz.

Tarafsızlık ve Fikir Çeşitliliği

Teknohashtag.com sitemizde uzman editörler görev yapmakta ve tüm haberler özenle hazırlanmaktadır. Sitemizde yayınlanan haberler detaylı olarak araştırılmaktadır. Habere konu olan her türlü olay farklı bakış açıları ile değerlendirildikten sonra yayınlanmaktadır. İçeriklerimizde kişisel fikirler yerine nesnel düşünceler ön plana çıkmaktadır. Hedef okuyucu kitlesinin de davranışları içerik hazırlama sürecinde etkili olmaktadır.

Editoryal Dürüstlük ve Bağımsızlık

Teknohashtag.com sitemiz tamamen bağımsızdır. Hiçbir kişi ya da kuruma bağlı değildir. Haber içerikleri hazırlanırken de tam bağımsızlık altında hareket etmektedir. Özellikle partizan ve siyasi yaklaşımlardan uzak durmaya özen göstermekteyiz. Kişi ya da kurumların faydası yerine, toplum faydası gözetilmektedir.

Sitemiz siyasi ya da ticari odakların baskısı altında kalmamaktadır. Tüm içeriklerde tarafsızlık ilkesi önemli bir unsurdur. Gerçeklik ve doğruluk ilkesi bu anlamda sitemizi ön plana çıkarmaktadır. Farklı haber sitelerinden kaynak almak yerine, bizzat site olarak haberi kendimiz araştırıyoruz. Site bünyesinde görevli olan muhabir ve editörlerimize tam olarak güveniyor ve de onların kararlarına saygı gösteriyoruz. Somut ve güncel tüm gelişmeleri bu ilkeler çerçevesinde hazırlıyoruz.