Kapat

Yeni Cadillac Elektrikli Araba Üretildi

Anasayfa
Haberler Yeni Cadillac Elektrikli Araba Üretildi
Yeni Cadillac Elektrikli araba üretildi
Onur BORAN - onur@teknohashtag.com

Elektrikli arabaların bir lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline geldiği günümüzde fosil yakıtlara alternatif olarak üretilen temiz enerji kaynağı olan piller ile çalışan elektrikli araçları üreten birçok firmadan biri olan ve hatta en önemli filmi olan Cadillac firması Çok iddialı bir elektrikli araç üretti.

Yüksek konforu, kalitesi hızı ve şarj dayanım süresinin uzunluğu gibi avantajlarla öne çıkan Cadillac ne yazık ki bir önemli kriteri es geçmişti. O da fiyatı idi. 70 bin dolar başlangıç fiyatı bir elektrikli araba için çok yüksek bir tutar.

350 bin TL ödeyip bir elektrikli araç almak herkesin girişeceği bir iş değil. Zira Tesla bile bu işe ilk girişen firmalardan biri olarak daha fazla seçenek ve özellik sunuyor ve bunu daha ucuz fiyata sunabiliyor.

 Fakat bu aracın maliyetinin çok yüksek olması nedeniyle istenen talebin  gelmemesi 2016 yılında bu aracın üretiminin durdurulmasına neden olmuştu. Ama firma fiyatları aşağı çekmek için farklı bir politika izlemeye karar verdi. Yine Tesla elektrikli model araçları üretilmeden önce Chevrolet Volt isimli bir araç piyasaya zaten sürülmüştü, aracın tutulmasının ve pazar sahibi olmamasının önünde en büyük engel fiyatların yüksek olmasıydı.

Daha sonra Cadillac hibrit elektrikli aracın geliştirmişti fakat başlangıç fiyatlarının 76 bin dolar olması alıcıların çekingena davranmalarına neden olunca şirket fiyatı 50 bin dolara düşürmüştü. Yine alıcı bulunmayınca bu kez üretim durdurulmuştu.

 Bu kez Cadillac yeniden piyasaya girmeye hazırlanıyor tamamen elektrikli olarak çalışacak olan Bu modelin fiyatının 50 bin doların aşağısında olması birinci öncelik olacak. Böylece Chevrolet Cadillac gibi modeller Tesla’yı sollayabilir. Bir basit işçinin 6 aylık maaşı tutarında satılacak bir sıfır elektrikli arabaya on binlerce talep olacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir