Kapat

Yeni Motorola Z4 incelemesi

Anasayfa
İnceleme Yeni Motorola Z4 incelemesi
Yeni Motorola Z4 incelemesi
Mustafa AKSOY - mustafa@teknohashtag.com

Orta segment telefonlarda istediği satış potansiyelini yakalayamayan Motorola firması üst düzey amiral gemisi segmentinde değerlendirilebilecek yeni bir telefon modeli üretiyor. Bu üretilen yeni Motorola moto Z4 Force telefon modelinin Galaxy s10 ile yarışacak düzeyde üstün bir telefon olduğu yönünde gelen haberler var. Bu telefonun üst düzey olmasının en iyi belirtilerinden biri de; bu telefonda Qualcomm Snapdragon 855 işlemcinin kullanılmasıdır. Bununla beraber moto Z4 modeli 8 GB RAM 128 GB dahili depolama alanına sahip olacak ki bu özellikler de en üst düzey telefonların özellikleridir.

Telefonun pil kapasitesinin 3230 miliamper olması toz ve su direncini gösteren ip67 sertifikasına sahip olması 4 LTE ağları için destek sağlaması gibi üstün özellikleri daha var. Yine Bu telefonda 5G Teknolojisine uyumlu bir modem yerleştirilmiş bulunuyor. Telefon modelinin adı moto Z4 Force olarak belirlenmiş, 6.4 inç ekran büyüklüğü var ve bu ekran OLED teknolojisine sahiptirç Bunun yanı sıra 24.8 megapiksel çözünürlüğe sahip olan makine, Android One işletim sistemi kullanıyor. Arka kısımda dörtlü kamera hattı ve 48 megapiksel ana kamerası yüksek kalitede foto ve video çekimi sağlayacak. Telefonun bir diğer artısı Akıllı AI sistemini kullanmasıdır. Yani AI teknolojisi ile çok daha profesyonel işlemler yapabileceksiniz. Bu modelin, Galaxy S10 modelinden bir eksiği yok.

Moto Z4 Force Fiyatı

Telefonun ABD’deki satış fiyatının 650 dolar olacağı da gelen haberler arasında… Diğer ülkelerdeki satış fiyatı biraz daha fazla olabilir. Çünkü Motorola ABD kökenli bir firma ve ABD de üretim yaptığından, en ucuz fiyat orada olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir