Kapat

Yerli ve Milli Mesajlaşma Uygulaması LAFF Aktif Edildi

Anasayfa
Sosyal Medya Yerli ve Milli Mesajlaşma Uygulaması LAFF Aktif Edildi
Yerli ve Milli Mesajlaşma Uygulaması LAFF Aktif Edildi
Murat TEZCAN - murat@teknohashtag.com

6 aylık bir çalışma sonrasında piyasaya sunulan yerli ve milli mesajlaşma uygulaması LAFF görücüye çıktı. Türk Telekom’un ar-ge ve teknoloji Argela tarafından 6 aylık süreçte geliştirilen mesajlaşma uygulaması tamamlandı.

 Yerli bir proje olarak üretilen LAFF Beta sürümü şu an için İOS ve Android platformlar için indirilebilir durumda.  Tüm mobil platformlar üzerinden herhangi bir operatör fark etmeksizin beta sürümünü indirerek kullanabilirsiniz.

Tamamen Yerli ve Milli Bir Uygulama

Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, yerli ve milli mesajlaşma uygulaması LAFF hakkında önemli açıklamalar yaptı. Tamamen iç kaynaklarla üretildiğini söyleyen Demir, “görev gücü mantığıyla çalışan 6 aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyleyen Ramazan Demir Türkiye’nin en yeni sosyal mesajlaşma uygulaması LAFF şu anda Beta olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda beta sürümünü isteyen kişiler Android ve İOS marketlerden indirebilirler.”

Ramazan Demir LAFF Beta uygulamasını Argela teknoloji tarafından geliştirildiğini söyleyerek Türkiye’nin en yeni mesajlaşma uygulaması olduğunu aktardı. LAFF Beta tamamen milli ve yerli bir projedir. Ara yüz tasarımları dünya trendleri ile birlikte buruşturularak kültürümüze özgü yerli ötelere sahip olacak şekilde tasarlandı.

LAFF Beta Türk Telekom Argela’daki gençlerimiz tarafından kendi iç kaynaklarımız ile üretildi ve sadece 6 aylık bir çalışmanın ürünü tüm mobil platformlarda istenildiği şekilde anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanılabilecek. Şu anda Android cihazlar için Google Play Store’da İOS kullanıcıları içinde Apple Store’daki yerini aldı ve Beta sürümü ile kullanıcılara merhaba dedi. LAFF uygulamasını tam sürümü kısa süre içerisinde çıkacak ve diğer sohbet uygulamalarında olduğu gibi birçok yeni özellik ve farklılığı bünyesinde bulunduracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir